Ranking szczepień

  • 14.09.2021, 12:25
  • Bogdan Mazurkiewicz
Ranking szczepień

Nadal trwa ranking gmin w Polsce, które mogą otrzymać milion złotych za najwyższy odsetek zaszczepionych mieszkańców. Kraj został w tym celu podzielony na 49 regionów, które były niegdyś województwami. W regionie jeleniogórskim najwięcej zaszczepionych osób jest w Karpaczu - 55,2%. Najmniej w Pieńsku - 36%. W Bolesławcu zaszczepiło się natomiast 49% mieszkańców miasta.

Serwis Samorządowy PAP:

Ranking szczepień w małych gminach - sprawdziliśmy, które samorządy w każdym z 49 regionów mają szansę na milion

Publikujemy najnowsze zestawienie najlepszych i najsłabszych pod względem odsetka zaszczepionych mieszkańców małych gmin dla każdego spośród 49 regionów (według stanu na 13 września).

Dla gmin liczących do 30 tys. mieszkańców (według danych GUS na dzień 31 grudnia 2020 r.) zorganizowano w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień osobną kategorię konkursową. Na jej potrzeby gminy podzielono pomiędzy 49 regionów wyznaczonych według granic dawnych województw według stanu na dzień 31 grudnia 1998 r. W każdym regionie nagroda w kategorii „Małe gminy” przysługuje samorządowi, który zaszczepi najwyższy odsetek swoich mieszkańców, pod warunkiem że przekroczy on 50 proc.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe