Bolesławiec drugi w rankingu ZPP

  • 22.09.2021, 15:13
  • Bogdan Mazurkiewicz
Bolesławiec drugi w rankingu ZPP

Bolesławiec uplasował się na drugiej pozycji w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za 2020 rok. Nasze miasto jest klasyfikowane w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Ranking ten jest bezpłatny i dobrowolny, a prowadzi go Związek Powiatów Polskich. Kryteria oceny są kompleksowe i obejmują aż 10 grup tematycznych od działań prorozwojowych po współpracę międzynarodową.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Bolesławiec w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich wręczono nagrody dla najlepszych powiatów i gmin w rankingu ZPP. Uroczystość miała miejsce 16 września 2021 r. w Wiśle.

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

W edycji 2020 r. Bolesławiec uplasował się na drugiej pozycji. Bolesławiec konkuruje w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Od 2003 roku udział w rankingu ZPP pozwala na konfrontację z innymi miastami w Polsce.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe