Zatrzymany złodziej

  • 21.03.2019, 15:33
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zatrzymany złodziej

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 34-letniego złodzieja, który dokonał dwóch włamań i kradzieży z piwnic na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany, gdy kierował samochodem wbrew wcześniejszemu zakazowi. W jego samochodzie była część skradzionych rzeczy. Pozostałe znaleziono w zajmowanych przez niego pomieszczeniach. Wszystkie one zostaną zwrócone właścicielom. Mężczyźnie grozić będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali podejrzanego o włamanie i odzyskali skradzione mienie o wartości 10 tys. złotych.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do piwnic i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem. W wyniku szeregu przeszukań policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 10 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali podejrzanego o dwa włamania do piwnic. Do obu przestępstw doszło na terenie Bolesławca. Z informacji jakie zebrali policjanci wynikało, że do pierwszego zdarzenia doszło na początku marca br. i łupem złodzieja padły wówczas elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski. Drugie zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali w drugiej połowie marca br. - pokrzywdzona zawiadomiła o włamaniu do piwnicy i kradzieży m.in. kijów golfowych.

Intensywne działania policjantów dały bardzo szybko efekt w postaci zatrzymania podejrzanego w tej sprawie 34-latka i odzyskania utraconych rzeczy. Na dodatek mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy jadąc samochodem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli rzeczy pochodzące z włamania - m.in. sprzęt wędkarki i kije golfowe. Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez 34-latka policjanci zabezpieczyli kolejne przedmioty utracone w wyniku przestępstw. Obecnie wyjaśniane jest pochodzenie części zabezpieczonych przedmiotów.

Bolesławieccy policjanci odzyskali mienie o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.  Zabezpieczone kije golfowe, sprzęt wędkarski i elektronarzędzia mundurowi przekażą właścicielom.

Zatrzymany usłyszał łącznie siedem zarzutów. 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe