Bolesławianie w finale TAURON Junior Cup

  • 12.10.2021, 14:42
  • Bogdan Mazurkiewicz
Bolesławianie w finale TAURON Junior Cup

Drużyny piłkarskie U-10 i U-9 z bolesławieckiego Football Academy zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału turnieju TAURON Junior Cup 2021. Eliminacje odbyły się w sobotę w Hali Orbita we Wrocławiu. Finał zaplanowano w Krakowie na 12 listopada. Trenerami bolesławieckich piłkarzy są Piotra Fita i Szymona Fita.

Komunikat Football Academy Bolesławiec:

W sobotę 9 października 2021 r. w Hali Orbita we Wrocławiu odbyły się makroregionalne eliminacje do finałowego turnieju TAURON Junior Cup 2021.

Zawodnicy Football Academy Bolesławiec na co dzień prowadzeni przez trenera Piotra Fitę i Szymona Fitę wystartowali w trzech kategoriach wiekowych (U-8, U-9 oraz U-10). Dzięki wspaniałej postawie i dużemu zaangażowaniu zawodników, drużyny U-10 i U-9 nie odniosły żadnej porażki i zakwalifikowały się do finałowego turnieju TAURON Junior Cup 2021 w Krakowie, do którego awans zdobyło zaledwie 8 zespołów z całej Polski w poszczególnej kategorii wiekowej. Najmłodszej drużynie FA Bolesławiec U-8 zabrakło zaledwie 1 bramki w bilansie żeby również pojechać na finał ogólnopolski.

Patronem honorowym turnieju jest premier RP Mateusz Morawiecki a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Turniej finałowy, do którego w eliminacjach wystartowało 100 drużyn, ma za zadanie uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie w Krakowie 12 listopada 2021 r.

Zawodnicy reprezentujący:

Rocznik 2014:
- Karol Holinka
- Jan Matoga
- Leon Firszt
- Antoni Kaczmarczyk
- Konrad Drozdek
- Szymon Radziński

Rocznik 2013:
- Natan Nowakowski
- Jakub Kata
- Igor Bięga
- Franciszek Rejowski
- Tymoteusz Lewandowski

Rocznik 2012:
- Adam Andrukiewicz
- Igor Kotwica
- Maciej Kaniuk
- Kacper Sadowski
- Marcel Nitarski
-- 
Football Academy Bolesławiec

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe