Antysmogowy plakat

  • 21.01.2022, 14:17
  • Bogdan Mazurkiewicz
Antysmogowy plakat

Bolesławieckie Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej rozstrzygnęło konkurs na "Antysmogowy plakat". Był on skierowany do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych. Wpłynęło 18 prac konkursowych. Pierwsze miejsce jury przyznało Julii Paszek ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie i trzecie miejsce przypadły Jakubowi Rottowi i Hannie Kurzydle również z tej samej szkoły.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Antysmogowy plakat – wyniki konkursu w Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej

Każdy kolejny sezon grzewczy przypomina nam o problemach jakie wywołuje fatalna jakość powietrza w wielu miejscach naszego kraju.  Smog jest ogromnym problemem w czasie pandemii koronawirusa. Pojawiło się wiele badań naukowych, wykazujących, że wysokie poziomy zanieczyszczenia przyczyniają się do częstszego występowania COVID-19.

Jakość powietrza w Bolesławcu monitorowana jest na bieżąco przez dwa rodzaje czujników (Syngeos i Airly), których odczyty można śledzić po zainstalowaniu darmowych aplikacji. W pierwszej połowie listopada, w naszym mieście działały „Smogowe płuca” – instalacja edukacyjna zaprojektowana przez Polski Alarm Smogowy. Efekty jej działania wykazują jasno, że Bolesławiec nie jest wolny od zjawiska smogu. Edukacja w tym zakresie jest nieustannie potrzebna.

W grudniu Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaproponowało uczniom klas IV – VIII konkurs „Antysmogowy plakat” . W piątek 14 stycznia ogłosiliśmy wyniki.

Oceniono 18 zgłoszonych prac wykonanych w formacie A3. Przyznano trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia:

I miejsce - Julia Paszek, Szkoła Podstawowa nr 1,

II miejsce - Jakub Rott, Szkoła Podstawowa  nr 1,

III miejsce - Hanna Kurzydło, Szkoła Podstawowa nr 1,

wyróżnienie: Nikola Wieczorkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5, Lila Kafel – Szkoła Podstawowa  nr 1, Kacper Baryluk – Szkoła Podstawowa  nr 1.

Wystawa prezentująca antysmogowe plakaty dostępna będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy do 7 lutego, gdzie oglądać ją będą mogli uczestnicy warsztatów edukacji antysmogowej prowadzonych aktualnie przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe