Sukces bolesławian na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

  • 12.05.2022, 15:17
  • Bogdan Mazurkiewicz
Sukces bolesławian na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

Karol Piecha i Dominik Kimera, uczniowie bolesławieckiego uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych odnieśli sukcesy w pływaniu na XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku. W rywalizacji z najlepszymi w kraju zawodnikami zdobyli 1 brązowy medal, trzykrotnie zajęli 4 miejsce oraz po jednym razie 5 i 6 miejsce.

Komunikat KOS "Olimpijczyk" w Bolesławcu:

Sukcesy uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych
w Bolesławcu w XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

W dniach 05-07 maja 2022 r. w Rybniku odbyła się I spośród V części XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2022.

Organizatorem zawodów był odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska 

– Śląskie. Zawody odbyły się dzięki wsparciu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , Województwa Śląskiego i Miasta Rybnik. Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. Do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska należą także marki OSHEE oraz Levann. 

Igrzyska  są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy

Na Śląsk przyjechali reprezentanci dwóch dyscyplin sportowych: w pływaniu zmierzyło się 100 zawodników, a w rywalizacji w bocce wzięło udział 70 sportowców Olimpiad Specjalnych Polska. 

Uroczysta ceremonia otwarcia odbyła się w Parku Kampus w Rybniku. Pływacy rywalizowali na pływalni krytej „Akwarium” MPSIR w Rybniku.

Wśród 10 osobowej reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska – Dolnośląskie  w pływaniu było dwóch zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec działającym przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych  w Bolesławcu: Karol Piecha i Dominik Kimera. Występ w zawodach poprzedzony był odbywającymi się od wielu lat treningami oraz udziałem w zawodach regionalnych.

Nasi zawodnicy po raz pierwszy mięli możliwość uczestnictwa w tej rangi imprezie. W rywalizacji z najlepszymi w kraju zawodnikami  zdobyli 1 brązowy medal, trzykrotnie zajęli 4 miejsce oraz po jednym razie stawali na 5 i 6 miejscu podium.

Szczegółowe wyniki:

Karol Piecha:  25 m styl dowolny,  – 5 miejsce,  50 m. styl dowolny – brązowy medal oraz sztafeta 4x 25 m.- 4 miejsce.
Dominik Kimera:  25 m styl dowolny,  – 4 miejsce,  50 m. styl dowolny – 6 miejsce oraz sztafeta 4x 25 m.- 4 miejsce.

Trenerem zawodników jest instruktor Zdzisław Najmrodzki.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe