Złodzieje paliwa zatrzymani

  • 13.05.2022, 14:39
  • Bogdan Mazurkiewicz
Złodzieje paliwa zatrzymani KPP w Bolesławcu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Nowogrodziec dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej trzykrotnie dokonali kradzieży paliwa. Złodzieje tankowali paliwo i odjeżdżali nie płacąc za nie. Kierowcą był 26-latek, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kierował pod wpływem narkotyków. Miał też przy sobie metamfetaminę.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Drogówka zatrzymała sprawców kradzieży paliwa. Kierowca jeździł na kradzieże mając sądowy zakaz prowadzenia.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Nowogrodziec dwóch mężczyzn podejrzanych o wspólne kradzieże paliwa. Kierowca dodatkowo usłyszał szereg innych zarzutów dotyczących jazdy na zakazie sądowym i posiadania narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas nocnego patrolowania terenu gminy Nowogrodziec zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej dokonali wspólnie 3 kradzieży paliwa na stacjach. Sposób działania wspólników był zawsze taki sam, kierowca podjeżdżał pod dystrybutor a pasażer wysiadał i tankował paliwo, następnie odjeżdżali bez płacenia.

Kierowcą był 26-latek, który posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami do lutego 2024 roku. Ponadto miał przy sobie metamfetaminę oraz, jak ustalili mundurowi, kierował będąc pod jej wpływem.

Zatrzymani to rówieśnicy mieszkający w sąsiedztwie na terenie gminy Nowogrodziec. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy znajdowały się puste kanistry wykorzystywane podczas kradzieży.

W związku ze wspólnymi działaniami przestępczymi podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące kradzieży paliwa w dniu 10 maja na stacjach, powodując łącznie starty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Kierowca dodatkowo odpowie za dwie wcześniejsze kradzieże paliwa na terenie Bolesławca, 6-krotne złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem, posiadanie środków odurzających oraz jazdę pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Ponadto jeżeli podejrzenia policjantów zostaną potwierdzone wynikami badań to 26-latek usłyszy jeszcze zarzut kierowania pod wpływem narkotyków.

Kradzież i złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat a za jazdę pod wpływem środków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe