Dzień Seniora w Domu Pomocy

  • 06.10.2022, 12:35
  • Bogdan Mazurkiewicz
Dzień Seniora w Domu Pomocy

W środę w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Piastów uroczyście obchodzono święto ludzi starszych. To Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Seniorom ten dzień umiliły występy Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka". Życzenia i gratulacje złożono też tegorocznej najstarszej jubilatce, pani Janinie Walenciejczuk, która w tym roku obchodzi 102 urodziny.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Dzień seniora w Domu Pomocy Społecznej

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. 5 października 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Piastów w Bolesławcu bardzo uroczyście obchodzono święto ludzi starszych.

Głównym punktem uroczystości był wyjątkowy występ Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka” oraz serdeczne życzenia i gratulacje dla pensjonariuszy DPS. Szczególne powinszowania skierowane zostały do tegorocznej najstarszej jubilatki – pani Janiny Walenciejczuk, w tym roku obchodzącej 102 urodziny. Z tej okazji wiceprezydent Iwona Mandżuk – Dudek oraz dyrektor Bogusław Szeffs życzyli dostojnej jubilatce kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Warto przypomnieć, że Dom Pomocy Społecznej przy ul. Piastów jest placówką stałego pobytu dla osób w podeszłym wieku. Przebywa w nim 48 pensjonariuszy . Zakres i poziom usług w DPS uwzględnia stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną oraz indywidualne potrzeby mieszkańców. Domownicy mają możliwość zaspokajania potrzeb kulturalnych i religijnych. Stworzone są również warunki do rozwoju zainteresowań i pasji. Różnorodna oferta dostosowana jest do oczekiwań i potrzeb mieszkańców. W ciągu dnia mieszkańcy uczestniczą w różnych formach terapii zajęciowej i rehabilitacji, czynnie uczestniczą w życiu miasta, są odwiedzani przez dzieci z bolesławieckich przedszkoli oraz uczniów, integrują się z bolesławieckimi środowiskami senioralnymi.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe