Zatrzymany za 5 kradzieży

  • 23.01.2023, 15:21
  • Bogdan Mazurkiewicz
Zatrzymany za 5 kradzieży KPP w Bolesławcu

Nowogrodzieccy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże, które miały miejsce w ostatnim miesiącu na terenie gminy Nowogrodziec. Sprawca ukradł m.in. rowery pozostawione przed sklepem, kosę spalinową i grilla gazowego. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zarzuty 5 kradzieży usłyszał 22-latek z gminy Nowogrodziec

Policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o różne kradzieże, które miały miejsce w ostatnim miesiącu na terenie gminy Nowogrodziec. Sprawca ukradł m.in. rowery pozostawione przed sklepem, kosę spalinową i grilla gazowego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu na podstawie ustaleń zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej, który widząc działanie pracownika porzucił swój łup.

Dodatkowo dochodzeniowcy już wcześniej typowali 22-latka do zdarzeń kryminalnych, które miały miejsce w ostatnim miesiącu na terenie gminy Nowogrodziec. Łącznie mężczyzna ma na swoim koncie 5 przestępstw przeciwko mieniu.

Po zatrzymaniu podejrzany, poza 2 kradzieżami sklepowymi, usłyszał zarzut dotyczący kradzieży piły spalinowej o wartości 600 złotych. Mienie odzyskane i przekazane właścicielowi.

Ponadto mundurowi udowodnili sprawcy dokonanie w ostatnich dniach 2022 roku, kradzieży dwóch rowerów zostawionych pod sklepem oraz grilla gazowego z pomieszczenia gospodarczego. W obu przypadkach złodziej, widząc reakcję pokrzywdzonych oraz osób postronnych na jego przestępcze zachowanie, porzucił skradzione przedmioty.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe