Dzień Kubusia Puchatka

  • 23.01.2023, 15:27
  • Bogdan Mazurkiewicz
Dzień Kubusia Puchatka

Przedszkolaki z miejskich przedszkoli publicznych świętowały Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten dzień to rocznica urodzin Alana Alexandra Milne’a. Przedszkolaki dowiedziały się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz poczęstowały się „małym co nieco”.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz…

Międzynarodowy  Dzień Kubusia Puchatka świętowały przedszkolaki z miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu.

Święto to  obchodzimy  na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohatera powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia przygód Kubusia Puchatka. Dzieci oglądały przygody zwierząt ze Stumilowego Lasu w wykonaniu pań z przedszkola, tańczyły i brykały ze swoim ulubionym bohaterem. Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz poczęstowały się „małym co nieco”.

Bogdan Mazurkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe