Jak wybrać dobrą ofertę pozycjonowania?

  • 15.10.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać dobrą ofertę pozycjonowania?
W Polsce działa kilkadziesiąt agencji zajmujących się marketingiem internetowym. Przedsiębiorca szukający pomocy w pozycjonowaniu ma przed sobą trudne zadanie. Jak wybrać najlepszą ofertę? Zarówno wielkie firmy, jak i niezależni specjaliści konkurują ze sobą o uwagę potencjalnych klientów. Jakie kroki możemy wykonać, by podjąć dobrą decyzję?

Poczta pantoflowa

Zanim skorzystamy z usług w nowym miejscu, zazwyczaj sprawdzamy opinie. Sięgamy do wizytówki Google Moja Firma, wpisujemy nazwę przedsiębiorstwa w okno wyszukiwarki. To wszystko nie wystarczy do rzetelnego sprawdzenia renomy agencji lub specjalisty. 

Spytajmy na tematycznych grupach na Facebook’u, co sądzą o danej firmie inni, prawdziwi ludzie. Dowiedzmy się od zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, które agencje pomogły uzyskać lepsze dochody i widoczność. Wyrobimy sobie zdanie o różnych firmach i dowiemy się, która oferta pozycjonowania spełni wszystkie swoje założenia.

Kompleksowe usługi

Pozycjonowanie dla firm wymaga zaangażowania wielu specjalistów do spraw marketingu internetowego. To, co składa się na dobre SEO, to między innymi: świetne, sprzedające teksty, bezbłędna optymalizacja, wdrożenia i linkowanie. Przestudiujmy ofertę pod tym kątem. Może się okazać, że dana agencja nie proponuje darmowych treści, albo za każde wdrożenie każe zapłacić dodatkowo. Wszystko zależy od polityki, którą przyjmuje firma od pozycjonowania, oraz wybranej oferty. Warto wiedzieć zawczasu, na co się piszemy. Wybierzmy taką propozycję, która spełni nasze oczekiwania i pozwoli zaoszczędzić na dodatkowych działaniach.

Pytajmy o wszystko

Im więcej dowiemy się przed podpisaniem umowy, tym mniej nas zaskoczy na późniejszych etapach współpracy. Handlowiec ma za zadanie sprzedać nam umowę, dlatego opowiada o agencji w ten sposób, by zachęcić do akceptacji warunków. Pytając o szczegóły, takie jak długość trwania umowy, czas wypowiedzenia czy ilość projektów przypadających na jednego specjalistę, będziemy w stanie podjąć świadomą decyzję. Jeśli firma od pozycjonowania unika odpowiedzi na niewygodne pytania, może to być dla nas ostrzeżeniem. 

Siła negocjacji

Nie musimy akceptować przesłanego nam draftu umowy w takiej postaci, w jakiej otrzymamy ją od handlowca. Uważnie przeczytajmy warunki i negocjujmy te punkty, które wzbudzają nasze wątpliwości. Dobra oferta pozycjonowania dopasowuje się do realnych potrzeb klienta. Jeśli nie zatrudniamy własnego copywritera – zwiększmy dostępny pakiet treści. Pracujmy wspólnie z handlowcem, by ustalić najlepszą ofertę w atrakcyjnej cenie. 

Pozycjonowanie dla firm to niełatwy temat. Przedsiębiorcy często kilkukrotnie zmieniają agencję, zanim trafią do zaufanego specjalisty. Aby uchronić się przed niepotrzebnym stresem i od początku skupić się wyłącznie na zwiększaniu widoczności, zastosujmy kilka prostych kroków, które pomogą w podjęciu dobrej decyzji. SEO może znacznie zwiększyć zyski z działalności, zwłaszcza w przypadku branży e-commerce. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej agencji.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: