Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – pomysł na udany prezent pod choinkę

  • 27.11.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – pomysł na udany prezent pod…
Czas do świąt Bożego Narodzenia upływa bardzo szybko, dlatego warto pomyśleć o prezentach już teraz. Doskonały pomysł to lot w aerotunelu!

Znalezienie odpowiedniego pomysłu na prezent może być bardzo czasochłonne. To problem, który co roku ma wiele osób poszukujących ciekawych podarunków dla bliskich. Wprawdzie można postawić wtedy na jeden z bożonarodzeniowych hitów, na przykład kosmetyki, ubrania albo książki, ale do wyboru jest znacznie więcej ciekawych propozycji. Wśród nich znajduje się również tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu, który zapewnia niezapomniane doświadczenia.

Gdy także chcesz podarować prezent jak lot w aerotunelu, sprawdź, dla kogo sprawdzi się najlepiej, a także jak go wręczyć.

 

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Tunel aerodynamiczny o pionowej konstrukcji umożliwia stworzenie w nim warunków podobnych do spadania w przestworzach. W tunelu znajduje się duży wentylator, który rozpędza strugi powietrza do prędkości nawet przeszło 300 km/h. Znajdujące się wewnątrz tunelu osoby mogą unieść się wtedy w górę.

Doświadczenie lotu jest bardzo podobne do spadania w przestworzach podczas skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czasy spadochronowej, na przykład podczas skoku tandemowego. Różnica polega na tym, że tunel aerodynamiczny pozwala na uzyskanie podobnego efekty na znacznie dłużej, a także w niższej cenie.

Aby wziąć udział w locie, w pierwszej kolejności należy go zarezerwować. Polega ona na wybraniu konkretnego terminu lotu lub też na zakupieniu vouchera – to najlepszy wybór na prezent, ponieważ obdarowana takim podarunkiem osoba może sama wybrać termin swojego lotu.

Następnie uczestnik lotu bierze udział w krótkim przeszkoleniu – otrzymuje podczas niego informacje dotyczące zachowania się w tunelu. Także dostaje kombinezon, kask i zatyczki do uszu. Potem uczestnik może wejść do środka tunelu wraz z instruktorem, który pomaga mu w utrzymaniu właściwej pozycji i uczy podstawowych ewolucji. Całkowity czas przebywania w tunelu to 3 minuty.

 

Komu warto podarować lot w tunelu aerodynamicznym?

Podarunek w postaci lotu w tunelu aerodynamicznym może sprawdzić się dla każdego, kto lubi nowe wyzwania i nie obawia się buzującej adrenaliny. Co ważne, prezent ten może być wręczony zarówno młodszej, jak i starsze osobie – w przypadku aerotuneli nie ma ograniczeń wiekowych.

Przed skorzystaniem z lotu nie ma potrzeby brania udziału w badaniach lekarskich. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że loty nie są przeznaczone dla każdego. Wśród najważniejszych przeciwwskazań znajdują się:

  • problemy z kręgosłupem oraz stawami barkowymi, na przykład wypadnięcie barku
  • przebyty zawał serca lub udar mózgu
  • schorzenia psychiczne
  • ciąża
  • stan nietrzeźwości
  • waga wyższa niż 130 kg

 

Warto zatem wziąć pod uwagę powyższe przeciwwskazania, gdy planuje się wręczyć voucher na tunel aerodynamiczny jako prezent.

 

Jak podarować lot w tunelu aerodynamicznym?

Aby wręczyć lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu, warto zdecydować się na voucher upominkowy, czyli na zaproszenie, które upoważnia osobę obdarowaną do wybrania terminu lotu. Termin ważności vouchera to jeden rok – można go potem odnowić, jednak jest to usługa dodatkowo płatna.

Vouchery można kupować osobiście w recepcji tunelu aerodynamicznego, ale również dostępne są one bezpośrednio na stronie internetowej. Gdy nie mamy czasu na wizytę w tunelu, w takim przypadku zakup online jest najwygodniejszą opcją. Wówczas wystarczy wybrać typ skoku, a potem opłacić zamówienie – zaproszenie przekazane będzie już w ciągu kilku minut na podany adres e-mailowy. Następnie można od razu wydrukować zaproszenie albo przekazać je w formie elektronicznej.

Najczęściej wybieranym voucherem jest ten na podstawowy lot trwający 3-minuty. Koszt tego typu podarunku dla osoby dorosłej to 259 złotych, natomiast w wariancie junior, czyli dla osoby niepełnoletniej – 229 złotych.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: