Wielofunkcyjne pojemniki na żywność przydatne każdemu w kuchni. Sprawdź, które naczynia i gadżety sprawdzą się u Ciebie!

  • 28.01.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wielofunkcyjne pojemniki na żywność przydatne każdemu w kuchni. Sprawdź,…
Utrzymanie porządku i czystości w kuchni stanowi dla każdego jej użytkownika nie lada wyzwanie. Dużym ułatwieniem są różne pojemniki i organizery na żywność, umożliwiające wygodne przechowywanie produktów spożywczych.

Ład i porządek w kuchni

Jeśli akcesoria kuchenne i produkty spożywcze umieścimy w odpowiednich szufladach i pojemnikach w stałych, łatwo dostępnych, ale ściśle określonych dla nich miejscach, zapewnimy ład i porządek w każdej kuchni. Należy tylko ściśle przestrzegać zasady, aby każdy przedmiot po użyciu zawsze odkładać na swoje miejsce. To samo dotyczy również produktów żywnościowych. Nabiera to szczególnego znaczenia podczas organizowania świąt i różnych przyjęć okolicznościowych.

Pojemniki do przechowywania produktów spożywczych

Pojemniki na żywność dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Wybór odpowiedniego z nich zależy od rodzaju i ilości produktu, jaki będzie w nich przechowywany oraz preferencji i gustu użytkownika kuchni. Pojemniki zamykane pozwalają zachować walory zapachowe żywności oraz ochronić ją przed kurzem, zawilgoceniem lub wyschnięciem oraz intruzami z zewnątrz (muchy, osy, karaluchy, myszy). Nie wszystkie jednak produkty spożywcze mogą być przechowywane w zamkniętych pojemnikach. Niektóre, jak choćby ziemniaki, cebula, pomidory czy ogórki zupełnie się do tego nie nadają. Opakowania przezroczyste ułatwiają kontrolę ilości produktu, a więc sprawdzą się przede wszystkim do przechowywania soli, cukru, mąki, kaszy, ryżu itd. Bardzo ważna jest również łatwość w utrzymaniu czystości. Jeśli pojemnik ma skomplikowany kształt, o wielu szczelinach utrudniających czyszczenie, nie sprawdzi się w kuchni, choćby był niezwykle piękny. Najlepiej, jeśli pojemniki na żywność przystosowane są do mycia w zmywarce.

Wielofunkcyjność

Bardzo praktyczne są estetyczne pojemniki, w których można nie tylko przechowywać gotowe potrawy w lodówce, czy zamrażarce, ale również podgrzać je w kuchence mikrofalowej i podać bezpośrednio na stół, gotowe do spożycia. Pamiętajmy, że pojemniki do żywności powinny być trwałe, odporne na uszkodzenia i estetyczne. Mogą być wykonane z drewna, stali nierdzewnej, ceramiki, plastiku, szkła oraz tworzyw sztucznych. Bardzo przydatne są organizery żywności i pojemniki wielokomorowe, w których można przechowywać drobne produkty, jak budynie, kisiele, zupki w torebkach, kostki bulionowe itp. Bardzo praktyczne są również pojemniki na wędliny i sery z kratką oraz pojemniki do odsączania, w których wygodnie przechowuje się marynowane ogórki, grzyby, czy oliwki.

Bardzo przydatne są także specjalne pojemniki z uchwytem do przechowywania i transportu ciast.

Bogaty wybór wysokiej jakości pojemników do żywności (oraz innych gadżetów kuchennych o różnym przeznaczeniu) o rozmaitych kształtach, rozmiarach i kolorach można znaleźć na stronie tutaj: Pojemniki na żywność – Maleomi.pl. Są one wysokiej jakości, nie reagują z żywnością i nie pochłaniają zapachów.

Zobacz też inną publikację: „Świąteczne wypieki w nowym wydaniu. Sprawdź inspirujące pomysły na ciasta i ciasteczka".

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: